Alternate Text
 
 Neredeyim :

Kütüphane hizmetleri

Ödünç Verme

Üyelerimiz kütüphane koleksiyonunda yer alan kitaplardan 3 adedini 15 gün süreyle ücretsiz olarak ödünç alabilirler. Bu süreyi uzatmak isterlerse kütüphaneye gelerek işlem yaptırabilirler ya da telefon yoluyla uzatma işlemini gerçekleştirebilirler. Ayrıca süre uzatımını kullanıcılarımız, koha.ekutuphane.gov.tr adresinden de yapabilirler. Danışma kaynakları (ansiklopedi, sözlük vs.) ve personelin tespit ettiği bazı eserler ödünç verilmez.

Ödünç alınan materyalin süresi ancak bir kez uzatılabilir. Tekrar uzatmak için kitabı kütüphaneye iade etmeniz ve tekrar ödünç alımanız gerekmektedir. Ancak bu durumda kitabın başkası tarafından ayırtılmış olmaması gerekir.

Aradığınız kitap kütüphane koleksiyonunda mevcut değilse katalog taraması yaparak materyalin hangi kütüphanede olduğunu tespit edebilir, il sınırları içinde başka bir üyelik işlemi gerektirmeden ilgili kütüphaneye giderek materyali ödünç alabilirsiniz. İlgili kitabın iadesini ise kütüphanemize yapabilirsiniz. Aradığınız materyal il sınırları dışında ise, kütüphanemiz aracılığıyla talepte bulunabilir ve sizin için getirttiğimiz materyali yine kütüphanemizden teslim alabilirsiniz. Üyelik hakkında daha fazla bilgi için tıklayın...

Danışma Hizmeti

Kütüphanenin kullanımı, koleksiyonu ve yapacağınız araştırma ve ödev konusuyla ilgili her şeyi personelimize danışarak onlardan yardım isteyebilirsiniz.

Çocuklara Yönelik Hizmetler

Kütüphanemizde, zengin bir çocuk ve ilk gençlik kitapları koleksiyonunu bünyesinde barındıran ve çocuklarımız için özel olarak düzenlenmiş iki bölüm bulunmaktadır. Küçük çocuklar (0-8 yaş) için olan koleksiyonumuz ayrı bir odada bulunmaktadır. Ayrıca ilk gençlik (9-16 yaş) kitapları da ayrı yerde bulunmaktadır (kütüphane planını görmek için tıklayınız...) Çocuklarımız konularına göre sınıflandırılmış bu kitaplardan faydalabilmekte ve eğer kütüphanemiz üyesi iseler kitapları ödünç alabilmektedirler. 18 yaşından küçük çocukların velileri ile birlikte kütüphanemize gelerek üyelik işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

İnternet Erişim Hizmetleri

2012 yılında hizmet vermeye başlayan İnternet Erişim Merkezi’nde 9 bilgisayar yer almaktadır. Bu merkezde haftanın 6 günü çalışma saatleri içerisinde kütüphaneye üye olan bütün kullanıcılara süresi 30 dakika olmak koşuluyla ücretsiz internet hizmeti verilmektedir (Sıra olmaması durumunda süre kısıtlaması yoktur). İnternet erişim merkezi hakkında daha fazla bilgi için tıklayın...
 
YENI GELEN YAYINLAR
                       


   


   


    
 


 
  


                       GES
   müze kart   eden projesi
    Resmî gazete   KBS
                       e-kitap   dünya mirasında Türkiye
   turizm portalı
    Site ağacı   uyarı levhaları
                       kültür çocuk
   kültür portalı
       ÖSYM   formlar
                       TEDA Programı
   kütüphaneler       e-devlet   
                       Bakanlık yayınları
   edebiyat teşvik
       güvenli internet   
                       ulusal toplu katalog
   kütüphan-e          
                       yazma eserler
                 
                       Ankara kent rehberi                 
                                    


İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 4808 kez gösterilmiştir.